Siatkarze Pro Volley Academy wicemistrzem Anglii

W niedzielę, 23 kwietnia siatkarze Pro Volley Academy zagrali w finale Mistrzostw Anglii U18. Zespół prowadzony przez Grzegorza Niskiego zmierzył się z Boswell Volleyball Club. Niestety, młodym siatkarzom z Pro Volley Academy nie udało się pokonać drużyny Darrena Lewisa, która zwyciężyła całe spotkanie 3:1.

Podobnie jak w ubiegłym roku siatkarze Pro Volley Academy rozpoczęli spotkanie w bardzo dobrym stylu. Skuteczna gra na siatce oraz bardzo dobra zagrywka pozwoliła londyńczykom odskoczyć na kilka punktów i bez większych problemów wygrać w premierowej odsłonie do 25:16.

W kolejnych partiach obraz gry siatkarzy z Boswell uległ zmianie. Rewelacyjna gra w obronie sprawiała, że podopiecznym Grzegorza Niskiego ciężko było skutecznie zakończyć akcję. Po stronie Pro Volley Academy pojawiało się coraz więcej błędów, wkradła się nerwowość i problemy z komunikacją. Drugi i trzeci set to pewna wygrana Boswell Volleyball Club kolejno do 21 i 15. Początek czwartej partii rozpoczął się podobnie jak dwie poprzednie - drużyna z Boswell od pierwszego gwizdka wypracowała kilka punktów przewagi i zawodnicy z Pro Volley próbowali odrabiać straty. Przegrywając 22:15 zespół Grzegorza Niskiego rozpoczął niesamowitą pogoń za rywalem. Końcówka czwartego seta była prawdziwym siatkarskim rollercoasterem - zespół z Londynu obronił dwie piłki meczowe i doprowadził do remisu. Drużyny grały punkt za punkt i do ostatniej akcji spotkania nie było wiadomo, kto zwycięży w tym secie. Finalnie to drużyna z Boswell wygrała 29:27 i cieszyła się ze zwycięstwa w całych rozgrywkach.

-W pierwszym secie siatkarze z Pro Volley Academy grali bardzo konsekwentnie, popełniali mało błędów, świetnie zaczęli to spotkanie. Później obraz gry uległ zmianie - cokolwiek wydarzyło się w głowach tych młodych siatkarzy miało ogromny wpływ na dalszy przebieg spotkania. Bardzo ciężko przychodziło zdobywanie punktów, brakowało woli walki i wiary we własne umiejętności. - powiedział po spotkaniu finałowym Chris

Hykiel dyrektor sportowy IBB Polonii Londyn.

-Szkoda tego spotkania, szkoda chłopaków dla których było to bardzo ważne i emocjonalne przeżycie. Pozostaje duży niedosyt, ale wiem, że wrócimy silniejsi w przyszłym roku. - podsumował trener IBB Polonii Londyn oraz Pro Volley Academy Grzegorz Niski.

Było to ostatnie spotkanie sezonu 2022/2023. Zarówno jeśli chodzi o rozgrywki juniorskie oraz seniorskie. W najbliższych dniach podsumujemy miniony czas, ale już teraz chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych na treningi otwarte organizowane przez Akademię. Cieszymy się, że siatkówka w Anglii zyskuje coraz większą popularność i chcemy umożliwić rozwój swoich umiejętności zarówno chłopcom, jak i dziewczynom pragnącym rozwijać swoje sportowe umiejętności. Treningi planowane są na przełomie maja i czerwca. Szczegółowe informacje na ten temat zamieścimy w naszych mediach społecznościowych.